Biuletyn Informacji Publicznej
BIP Urzędu Miejskiego w Lubaczowie

Wyszukiwarka

Odnośniki

Banery

  • https://www.lubaczow.pl
  • https://epuap.gov.pl/
  • https://obywatel.gov.pl/

Treść strony

Instrukcja korzystania z BIP

Ilekroć w niniejszej instrukcji stosuje się określenie:

- BIP - oznacza Biuletyn Informacji Publicznej, utworzony na podstawie ustawy o dostępie do informacji publicznej (Dz. U. z 2001 r. Nr 112, poz. 1198.) oraz rozporządzenia Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji z dnia 17 maja 2002 r. w sprawie Biuletynu Informacji Publicznej (Dz. U. z 2002 r. Nr 67, poz. 619),

- podmiot - oznacza dysponenta niniejszej podmiotowej strony Biuletynu Informacji Publicznej o nazwie jaka jest zamieszczona na stronie głównej.

MENU

Podstawowym elementem, niezbędnym do pozyskania informacji zawartych w BIP, jest menu główne. Wyświetlane jest ono na każdej stronie serwisu w lewym panelu ekranu.
Struktura menu zbudowana jest w postaci rozwijalnego drzewa i pojedynczych linków.
Kliknięcie na grupę tematyczną zawierającą podgrupy powoduje wyświetlenie wszystkich podgrup przypisanych do danej grupy, kliknięcie na linku powoduje przeniesienie do właściwej strony tematycznej
Poruszanie się po menu odbywa się poprzez naciśniecie wybranej opcji lewym klawiszem myszy

INFORMACJA PUBLICZNA

Przycisk menu "Informacja Publiczna" zawiera informacje dotyczące sposobu dostępu do informacji publicznych będących w posiadaniu podmiotu i nieudostępnionych w Biuletynie Informacji Publicznej.

REDAKCJA

Przycisk menu „Redakcja" zawiera dane określające tożsamość osób odpowiedzialnych z obsługę BIP.

STRONA TREŚCI

Każda strona treści zawiera informacje merytoryczne w postaci tekstu, dodatkowo na stronach mogą się znajdować linki do innych podstron serwisu oraz do innych stron internecie. Na stronach mogą być również grafiki i zdjęcia opisane meta tagami oraz pliki w postaci dokumentów pdf lub archiwów.
Wszystkie strony zawierają informacje o dacie publikacji materiału, osobie publikującej dany materiał, dacie ewentualnej zmiany treści i osobie dokonującej zmiany, a także  informacje o osobie odpowiedzialenej merytorycznie za daną publikację.
Każda strona zawiera stopkę. Jest ona identyczna zarówno na stronie głównej, jak również na każdej podstronie BIP. Jej zawartość związana jest przede wszystkim z redakcją BIP, funkcjonowaniem BIP (statystyki oglądalności, czas ostatniej aktualizacji).

WYSZUKIWARKA

W lewej, górnej części ekranu każdej strony BIP znajduje się moduł wyszukujący tzn. element oprogramowania umożliwiający znalezienie stron z poszukiwanymi informacjami. W zależności od tego, czy chcemy przeszukać cały serwis, wybrane podstrony, zaznaczamy odpowiedni przycisk, w okienko wpisujemy poszukiwane hasło i potwierdzamy kliknięciem na przycisku wyszukiwania (ikona lupy). 

BIP.GOV.PL

Po prawej stronie okna treści się logo Biuletynu Informacji Publicznej. Pełni ono funkcję odnośnika do centralnego BIP umieszczonego pod adresem internetowym www.bip.gov.pl.
Aby odwiedzić strony głównego Biuletynu Informacji Publicznej należy umieścić kursor myszy na logu BIP i nacisnąć lewy przycisk myszy.
Strony głównego Biuletynu Informacji Publicznej zostaną otwarte w aktualnym oknie przeglądarki. Logo BIP jest zawsze widoczne bez względu na rodzaj strony aktualnie przeglądanej w Biuletynie Informacji Publicznej.

ZAŁĄCZNIKI

Niektóre informacje i treści zawarte w Biuletynie Informacji Publicznej rozszerzone są o dodatkowe informacje dostępne w formie załącznika. Przy każdym załączniku znajduje się informacja o dacie publikacji dokumentu. Po otwarciu załącznika możemy go wydrukować lub zapisać na dysku lokalnego komputera.

Metryka

  • opublikował: Maciej Kobiałka
    data publikacji: 2011-11-30 13:35
  • zmodyfikował: Maciej Kobiałka
    ostatnia modyfikacja: 2020-04-13 14:08

Metryka strony

Ilość odwiedzin obecnej strony: 6233
Ostatnia aktualizacja treści obecnej strony: 2020-04-13 14:08:01